Strona główna / Blog / 5 metod skutecznego oczyszczania organizmu

5 metod skutecznego oczyszczania organizmu

5 (100%) 1 vote

Zdawać by się mogło, że oczyszczanie organizmu jest niesamowicie trudne i możliwe jedynie poprzez zastosowanie specjalnych środków. W rzeczywistości cel ten można osiągnąć bardzo łatwo i szybko, a przede wszystkim naturalnie i bezpiecznie. Istnieje co najmniej 5 metod skutecznego oczyszczania organizmu, które prowadzą do satysfakcjonujących efektów, a przy tym do dobrego samopoczucia.
Oznaką zanieczyszczenia organizmu może być trądzik, problemy z przetłuszczającymi się włosami, wstrzymanie metabolizmu oraz słaba kondycja włosów i paznokci. Niektórzy z tego powodu szukają skutecznego lekarstwa. Okazuje się, że nie trzeba od razu sięgać po typowe leki. Wystarczy zastosować naturalne metody.

1. Płukanie ust olejem kokosowym

Niektórym nawet przez myśl nie przeszło, że płukanie ust olejem kokosowym może przyczynić się do tak wielu korzyści. Czynność ta powoduje wybielenie zębów, odświeżenie i oczyszczenie jamy ustnej, a także ma wpływ na cały organizm. Dzięki tej metodzie mechanizmy w całym ciele działają nieco sprawniej i skóra ulega odżywieniu oraz nawilżeniu. W ten sposób dochodzi do zredukowania trądziku, a także usprawnienia pracy układu pokarmowego. Olej kokosowy działa przeciwgrzybicznie i antybakteryjnie.
Regularne stosowanie oleju może przyczynić się do pierwszych efektów już po upływie tygodnia. W pierwszej kolejności poprawia się stan uzębienia i skóry, a także samopoczucie.

2. Detoks cytrynowy – polecany też wśród modelek i gwiazd Hollywood

Detoks cytrynowy nie dość, że przyczynia się do oczyszczenia organizmu, to w dodatku pozwala zrzucić zbędne kilogramy. Dzieje się tak prawdopodobnie ze względu na skład, a wśród składników są – sok z cytryny, ciepła woda, tropikalna melasa, a także szczypta imbiru. Tak przygotowana mikstura zapewnia bezpieczne oraz skuteczne oczyszczenie organizmu.
Stosowanie tego rodzaju detoksu oczyszcza i odżywia skórę, eliminuje stany zapalne, wzmacnia odporność, a także zapewnia niższą wagę.

3. Szczotkowanie ciała na sucho

Kto by pomyślał, że szczotkowanie ciała zupełnie na sucho może przynieść jakikolwiek efekt oczyszczający. A jednak. Tym sposobem skóra staje się nie tylko ujędrniona, ale również odżywiona. Tak pobudza się do pracy kanały limfatyczne, które oczyszczają narządy wewnętrzne. Dzięki temu można między innymi zredukować cellulit.
Regularne masowanie ciała na sucho przy użyciu odpowiedniej szczotki może przyczynić się do oczyszczenia organizmu z toksyn, a także uzyskania zarówno lśniącej, jak i delikatnej skóry.

4. Kuracja – dieta sokowa

Picie soków, koktajli może przyczynić się do skutecznego oczyszczenia organizmu. Nie należy jednak przesadzać z jego ilością. Oczywiście może być wprowadzony na stałe do codziennej, zdrowej diety, ale nie powinien być traktowany jako główny posiłek w ciągu dnia przez dłuższy okres. Soki bardzo dobrze wpływają na urodę, a także dodają energii. Kombinacji jest w tym zakresie mnóstwo, a do ich przygotowywania mogą posłużyć zarówno owoce, jak i warzywa.
Picie takich soków może zapewnić uczucie lekkości i lepszego trawienia. Zwykle zapewniają promienną oraz oczyszczoną twarz i do tego smukłą sylwetkę dzięki zrzuceniu nadmiaru wody.

5. Dieta w postaci warzyw i owoców

Stosowanie diety opartej na warzywach i owocach to jest najlepsze, na co można się zdecydować, chcąc oczyścić organizm, a także przyczynić się do poprawy jego wyglądu. Należy sięgać po produkty, które zawierają błonnik, mnóstwo witamin i do tego jeszcze cukry w postaci fruktozy. Chcąc ujrzeć efekty, trzeba stosować dana kurację przez tydzień.
Efektami regularnego spożywania warzyw i owoców jest wewnętrzne oczyszczenie, a także poprawa stanu skóry i nawilżenie.

Oczyszczanie organizmu możesz wspomóc również produktem Green Barley Plus.

Dodaj komentarz