Siemię lniane na odchudzanie

4 (80%) 1 vote

Siemię lniane to malutkie ziarenko o niezwykle cennych właściwościach, które ma korzystny wpływ na pracę całego organizmu. Jest również powszechnie znane jako skuteczny sposób na przyspieszenie redukcji tkanki tłuszczowej oraz na regenerację błony śluzowej wątroby.

Siemię lniane a genialny wpływ na odchudzanie

– siemię lniane odpowiada za stabilizację poziomu cholesterolu w naszym organizmie, co jest bardzo częstym problemem w przypadku osób borykających się z nadwagą lub otyłością,

– siemię lniane daje uczucie sytości, co powoduje, że jemy coraz mniejsze porcje oraz nie podjadamy pomiędzy posiłkami, dzięki czemu zmniejsza się liczba spożywanych kalorii i równocześnie rozpoczyna efektywny proces odchudzania,

– siemię lniane skutecznie przyspiesza także proces metabolizmu poprzez pobudzenie do pracy kosmyków jelitowych,

– na koniec należy podkreślić, iż siemię lniane stanowi jedynie produkt wspomagający walkę ze zbędnymi kilogramami, dlatego niezbędna jest także odpowiednio zbilansowana dieta i aktywność fizyczna.

Warto tutaj także wspomnieć, iż siemię lniane posiada odpowiednie właściwości, które wspomagają w walce z rozstępami na naszej skórze – te z kolei bardzo często pojawiają się w wyniku szybkiej zmiany masy ciała. Za takie działanie odpowiadają głównie kwasy omega-3 oraz cynk, które zawarte są w siemieniu. Natomiast w momencie, gdy przyjmujemy siemię lniane już podczas odchudzania, to istnieją bardzo znikome szanse, że rozstępy w ogóle się pojawią.

siemielniane

Składniki odżywcze siemienia lnianego

Głównym składnikiem siemienia lnianego jest olej o niezwykle wysokim stężeniu kwasów Omega-3, który wpływa pozytywnie na kondycję naszego serca, a także stan naszej skóry i włosów. Pozostałe składniki to związki śluzowe i białkowe, które z kolei korzystnie działają na proces regeneracji naszych narządów, a także przyspieszają pracę jelit. Siemię lniane zawiera również sole mineralne – żelazo, magnez i cynk, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego układu nerwowego oraz dodatkowo zwiększają ogólną wydolność organizmu.

Dodatkowo warto również w tym miejscu podkreślić, iż ilość białka zawartego w siemieniu lnianym jest znacznie wyższa od zawartości białka mięsnego, dlatego też jest to doskonały produkt dla wegan oraz wegetarian. Co ciekawe, regularne spożywanie siemienia lnianego działa bardzo podobnie jak napój energetyczny czy też filiżanka mocnej kawy.

Jak stosować siemię lniane

Tak naprawdę istnieje kilka opcji stosowania siemienia lnianego, jednak najbardziej wygodnym i prostym rozwiązaniem jest po prostu dodanie dwóch łyżeczek produktu np. do porannego musli czy też płatków owsianych, które następnie zalewamy gorącym mlekiem. To ważne, bowiem pod wpływem ciepła wydobywane są cenne właściwości nasionka i równocześnie zaczyna się proces pęcznienia ziarenek. Jeśli natomiast wolimy siemię lniane w formie do picia, to wystarczy dwie lub trzy łyżeczki produktu zalać gorącą wodą uzyskując odpowiedni napar. Należy tutaj przykryć kubek i odczekać około 15 minut.

Warto wspomnieć, iż można także kupić siemię lniane w formie tabletek, jednak zdecydowanie lepszym i skuteczniejszym rozwiązaniem jest spożywanie siemienia w jego naturalnej formie.

Siemię lniane opinie

Opinie na temat tego produktu są jak najbardziej pozytywne i pochodzą od szerokiego grona osób, ponieważ jak już wspomniano siemię lniane wykazuje wiele cennych właściwości dla naszego organizmu. Tak więc jest ono stosowane zarówno w przypadku osób, które chcą zrzucić zbędne kilogramy, ale także w przypadku różnego rodzaju problemów zdrowotnych. Co ważne jest to preparat w pełni naturalny, a więc i bezpieczny.

O czym należy pamiętać podczas spożywania siemienia lnianego?

  1. Produkt powinien być stopniowo wprowadzany do codziennej diety, gdyż zbyt duże dawki na początku mogą niestety uszkodzić pracę jelit i doprowadzić do zaparć lub bólów brzucha.
  2. Podczas stosowania siemienia lnianego należy równocześnie spożywać odpowiednią ilość wody, która pomaga w szybkim rozkładzie ziarenek, powodując uczucie lekkości.

Siemię lniane – skuteczny sposób ochrony naszego zdrowia

Siemię lniane bardzo skutecznie chroni nasz organizm przed różnymi chorobami m.in. przed cukrzycą typu II (czyli tzw. cukrzycą nabytą). Produkt, dzięki odpowiedniej regulacji poziomu cholesterolu we krwi obniża ryzyko zachorowania na miażdżycę. Siemię lniane jest także polecane w przypadku wrzodów żołądka oraz zaburzeń pracy układu trawiennego. Właściwości siemienia lnianego mogą także ochronić organizm przed zachorowaniem na choroby nowotworowe poprzez niszczenie wolnych rodników oraz komórek rakowych.

siemielnianeonadchudzanie

Siemię lniane gdzie kupić?

Siemię lniane to doskonały produkt, który jest całkowicie naturalny i bezpieczny, a do tego niezwykle pozytywnie działa tak naprawdę na cały nasz organizm. Jest zachwalany pod względem właściwości odchudzających, ale również zdrowotnych. Te małe ziarenka są cennym lekarstwem niemal na wszystko.

Siemię lniane to produkt, który można zakupić praktycznie w każdym sklepie ze zdrową żywnością, ale również znajdziemy go w aptece. Cena także jest bardzo zachęcająca, bowiem za 100 gram zapłacimy zaledwie 3-5 złotych. To naprawdę grosze w porównaniu to tych wszystkich korzyści, które otrzymujemy w zamian.

Inne artykuły, które warto przeczytać:

  • African Mango – czyli absolutny hit wśród preparatów odchudzających.
  • Zielona kawa – poznaj jej właściwości i zadbaj o swoje zdrowie.